Szczególną popularnością w sklepach survivalowych cieszy się niewątpliwie odzież maskująca, w którą warto się oczywiście zaopatrzyć

Autor zdjęcia: Clubber_Lang

W dzisiejszych czasach skorzystać można z usług różnych sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Coraz większą popularnością cieszą się jednak sklepy militarne, w których bez większych problemów można nabyć niezbędny sprzęt oraz odzież na wyprawy survivalowe. Zwolenników takich wypraw na terenie Polski nie brakuje, oczywiście trzeba się do nich odpowiednio przygotować, ale oprócz tego trzeba też zaopatrzyć się w niezbędne elementy, aby wyprawa okazała się być udana. Sklepów z militariami jest wiele, dlatego warto dokładnie przejrzeć asortyment poszczególnych sklepów, a potem wybrać dla siebie najlepsze.

Odzież maskująca

Szczególną popularnością w takich sklepach cieszy się niewątpliwie odzież maskująca, w którą warto się oczywiście zaopatrzyć. Przede wszystkim jest to odzież wojskowa, która pozwala na udany kamuflaż podczas różnego rodzaju wypraw wojskowych. W grę wchodzą różnego rodzaju czapki, bluzy, koszulki oraz specjalne buty. Jak widać wyraźnie takich elementów jest naprawdę sporo, a więc trzeba wiedzieć, czego dokładnie się chce, a potem dopiero można udać się do sklepu z militariami na zakupy. Zamówić można pasującą klientowi odzież za pomocą Internetu, a po kilku dniach jest ona dostarczana pod wskazany adres.

Polary zimowe

Jeśli wyprawa survivalowa odbywa się w porze zimowej, to militaria sklep polecać będzie oczywiście polary zimowe, dzięki którym można się nie tylko maskować, ponieważ dostępne są one w specjalnych barwach, ale też zadbać o swoje ciepło i komfort. Na pewno w takich polarach na wyprawach nikomu nie będzie zimno, ponieważ są one:

  • ocieplone od wewnątrz,
  • wykonane z materiałów, które nie przepuszczają powietrza, a więc chronią ciało ludzkie przed wiatrem, mrozem i deszczem.

Nic dziwnego, że zapotrzebowanie na takie polary stale rośnie zwłaszcza, że ich cena na polskim rynku wcale nie należy do najwyższych.